World Judo Championship Veterans 2017

V dňoch 30.9 – 4.10. 2017 sa v talianskej Sardínii, v meste Olbia, uskutočnil World Judo Championship Veterans 2017. Svoje zastúpenie v Slovenskej reprezentácii malo aj martinské judo v osobách Róberta MARUNU a Martina BIELÁKA.

Viac sa darilo  Róbertovi MARUNOVI. Ten svoju medailovú cestu začal víťazne, najskôr s PRESSELLOM, Stefano (ITA) a následne porazil CAHALANE, Lee (GBR). V ďalšom zápase však podľahol KIZDARBAYEV, Amanbay (KAZ), no Kazach sa prebojoval do finále a stal sa majstrom sveta, čím sa Robovi naskytla možnosť opráv. V nich si už nenechal ujsť boj o medailu. V zápase o bronz sa stretol s ďalším reprezentantom zo Slovenska – BALVANOM Branislavom (SVK) a zvíťazil. Po striebre na tohtoročných Majstrovstvách Európy  je to ďalší skvelý úspech tohto Martinčana. Maťovi BIELÁKOVI sa tak nedarilo, keď už v 1. kole podľahol Alexandrovi Negri s Francúzka, ktorý skončil celkovo na 3. mieste.