O klube

História

537878f26ff2b   JUDO CLUB ZŤS Martin bol založený v roku 1963 Cypriánom Chlebkom, ktorý bol súčasne prvým predsedom klubu. Klub začínal v kultúrnom dome Červený kútik na Podháji (Martin). V tom čase v ňom pôsobili piati členovia a postupne sa klub vypracoval cez krajské kolá až do Slovenskej národnej ligy. Ako prvý civilný klub v histórii Slovenska zápasil extraligu ČSSR. Klub vychoval reprezentantov ČSSR a SR, napr. Milan Bošiak, Ladislav Poliak, Ján a Jozef Sládekovci. Neskôr to boli Zdenko Kozák, Miroslav Šenkár, Peter Marček, Milan Kuchárik, Jaroslav Marušin a ďalší.

537878f43f3aaV novodobej histórii Slovenskej republiky patria 4 tituly Majstra SR v družstvách JUDO CLUBU ŽTS Martin. Momentálne klub presadzuje výchovu mladých pretekárov, čo dokazuje 4 – násobné víťazstvo v Lige dorastencov. Zároveň klub zásobuje vrcholové strediská (Banská Bystrica a Bratislava) reprezentantmi, napr. Matej Hajás, Dušan Hegeduš, Peter Hoferica, Miroslav Kopiš a iní.

Zaujímavosťou klubu je, že v ňom vyrástli aj umelci napr. Ján Hangóny (skupina Modus), ale aj pretekári, ktorí pokračujú vo svojej kariére v inom športovom odvetví napr. Richard Pánik, Lukáš Kozák (hokej), Richard Rákoczy (snowboarding).

537878f646e25  537878f50c4bd