Plný víkend juda

V sobotu a v nedeľu sa martinskí judisti zúčastnili na troch súťažiach.
Pezinský oddiel organizoval už tradičnú súťaž v jude pre ktg. mini, ml. a st. žiakov a dorastencov. Náš oddiel reprezentovalo štrnásť nádejí. Turnaja sa zúčastnilo 775 pretekárov z 9 krajín a 84 klubov. Najlepšie sa darilo Markovi HAJNECKÉMU, ktorý obsadil 2. miesto. Brondzovú priečku obsadili postupne Matúš LAZÁR, Stela VYŠKRABKOVÁ, Daniel PAVOLKA a Jakub KUBICA. Pekné 5. miesto obsadili Sofia STOLÁROVÁ a Martin RUTTKAY. Pre ostatných to bola výborná škola, ktorá im ukáže smer ktorým sa majú uberať.
Ďalšia významná súťaž sa konala v Aténach, a to Európsky pohár Juniorov v jude. Martinské farby tam hájili dvaja naši zverenci Miroslav RUTKAJ a Ľubomír STROMKO. Turnaj je zameraný na získavanie bodov do Európskeho ratingu, ktoré im pomôžu sa kvalifikovať na majstrovstvá Sveta a Európy. Lepšie sa darilo Ľubovi, ktorý skončil na celkovom peknom 7. mieste.
A na záver sa naši najstarší pretekári zúčastnili na Medzinárodných majstrovstvách Maďarska veteránov v Budapešti. Boli to, tu už mnohokrát spomínaní, Mikuláš MANÍK, Peter ŠIMKA a Martin BIEĽAK. Všetci traja podali výborné výkony, veď súťaže sa zúčastnila nielen európska špička, ale aj pretekári spoza oceánu. Žiaľ ani jednému sa nepodarilo vybojovať 1. miesto. Avšak všetci traja naši športovci skončili na výbornom 3. mieste.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2344352692250915&set=oa.2278083089097548&type=3&theater&ifg=1