Dva úspešné dni martinských judistov.

 

Džudisti Martina majú za sebou dva náročné dni, keď sa v piatok 27.4.2018 zúčastnili už tradičného turnaja  družstiev v Prievidzi.  Náš oddiel reprezentovalo 6 pretekárov: Matúš LAZAR, Daniel PAVOLKA, Milan LAZAR, Adam ŠTRBA, Silvia HROMADOVÁ a Jakub KOZÁK. Zúčastnilo sa 7 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. V našej skupine boli domáce družstvo Sokol Prievidza, ktoré sme porazili 5:1, potom na rad prišla Slávia Žilina, pre nás 6:0 a o prvé miesto v skupine sme si to rozdali s Mladosťou Žilina, nad ktorou sme vyhrali 3:1. V semifinále sme sa stretli so susedmi z regiónu Turca – s Vrútkami, nad ktorými sme vyhrali 4:1 a vo finále sme sa znova stretli so zverencami Mladosti Žilina, s ktorými sme po ťažkom boji vyhrali až na pomocné body, keď výsledok skončil 3:3. Najlepšími pretekármi z Martina boli Daniel PAVOLKA, Milan LAZAR  a Silvia HROMADOVÁ, ktorí neprehrali ani jeden svoj zápas. Aj vďaka nim sme nakoniec obsadili 1. miesto pred pretekármi z Mladosti Žilina, na 3. mieste skončili judisti z Vrútok.

V sobotu 28.4.2018 sa uskutočnili  Medzinárodné majstrovstvá SR Open Masters v jude v Považskej Bystrici za účasti 10 štátov. Pre judistov z Martina je to prvý turnaj v tomto roku, po ktorom nasleduje Praha, Budapešť, Bratislava a iné turnaje. Naše farby hájili dve ženy a štyria muži na čele s Robom MARUNOM, ktorý na minuloročných MS skončil na 3.mieste, ďalej sa zúčastnili Mikuláš MANÍK, Pavol LILGE a Martin BIELAK. Veľký obdiv dávame našim ženám – Ivete DUONGOVEJ  a Ade VAŽANOVEJ, ktoré sa začali venovať judu pred tromi rokmi a toto bola ich prvá súťaž.

Umiestnenie našich pretekárov: 1. miesto obsadili Robert MARUNA a Mikuláš MANÍK. 2. miesto obsadili Pavol LILGE a naše dievčatá Iveta DUONGOVÁ a Aďa VAŽANOVÁ. Na 4. mieste skončil Martin BIELÁK.

 A na záver všetkým SUPER.